Sukces Piotra Woldana w Festiwalu Piosenki „O wolności”

Z przyjemnością informujemy, że Piotr Woldan, uczeń klasy 2b, zdobył drugą nagrodę (równoznaczną z wyróżnieniem) w II Festiwalu Piosenki „O wolności”, który odbył się 21 kwietnia Teatrze Lalki i Aktora ATENEUMw Katowicach.

W zorganizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności konkursie wokalnym wzięło udział blisko 30 wykonawców z całej Polski. Uczeń naszej szkoły wykonał na deskach teatru ATENEUM piosenkę z repertuaru Obywatela G.C. zatytułowaną „Nie pytaj o Polskę”.

Celem festiwalu było pokazanie, jak z twórczością walczono w czasach PRL – wyjaśnia Ryszard Mozgol z katowickiego oddziału IPN. Chodzi zarówno o  twórczość artystów takich jak Kaczmarski czy Gintrowski, którzy nie mieli możliwości oficjalnych występów, jak i artystów głównego nurtu, którzy próbowali pokonać cenzurę.

Poziom był bardzo wysoki, a uczestnicy wykazali się niezwykłą dojrzałością – podkreśla Henryk Cierpioł, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Katowice oraz jeden z jurorów.

Gratulujemy!

Newsa przygotowała: p.prof. Jolanta Olenderek.