Spotkanie z młodzieżą z Izraela

15 marca 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć grupę uczniów i nauczycieli z Rabin High School  z Izraela. Była to pierwsza  wizyta przedstawicieli tej szkoły, wcześniej trzykrotnie gościliśmy uczniów z Hayovel High School. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania naszych gości przez panią Dyrektor Barbarę Galę – Glińską, a następnie przybliżenia działań naszej szkoły w zakresie dialogu międzykulturowego polsko- żydowskiego przez panią prof. Agatę  Wartę, panią prof. Agnieszkę Warzechę

Głównym punktem pobytu młodzieży z Izraela w naszej szkole były wspólne warsztaty, które odbyły się w języku angielskim, w czasie, których odbyła się wspólna nauka polskich, hebrajskich słów, piosenek. Po zakończonych warsztatach odbył się na sali gimnastycznej wspólny taniec poloneza, belgijki. Spotkanie odbyło się w przyjaznej, radosnej atmosferze i zaowocowało zawiązaniem licznych znajomości.

Przyjazd delegacji z Izraela jest częścią projektu realizowanego przez naszą mającego  przybliżyć wspólną historię, dziedzictwo kulturowe. Programem tym w naszej szkole koordynują  p. prof. A. Warta, p. prof. A. Warzecha,

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w spotkaniu z  klas 3b, 3c ,2c, 2h,2f, 1f, 1c, 1b , Michałowi Zjawionemu z 3c  jak i reporterom z  szkolnej grupy medialnej

Newsa przygotowała p. prof. Agnieszka Warzecha, p. prof. Agata Warta.