Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. DBI 2021 zostało objęte honorowym patronatem przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2021 jest Facebook.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W roku 2021 DBI obchodzony jest 9 lutego. W związku z trwającą pandemią COVID-19 podczas obchodów DBI 2021 szczególnie zachęcamy do organizacji inicjatyw z wykorzystaniem potencjału internetu w promocji tematu bezpieczeństwa online, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju.

Informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 publikowane są w serwisie www.saferinternet.pl.