Międzynarodowy certyfikat dla naszego liceum

Z radością i dumą możemy już oficjalnie poinformować, iż nasze Liceum otrzymało niezwykle prestiżowy certyfikat międzynarodowy. Po długim oczekiwaniu nadeszła wreszcie wyczekiwana przez nas przesyłka z Japonii:

CERTYFIKAT potwierdzający otrzymanie nagrody między-narodowej tzw: SCHOOL INCENTIVE AWARD

Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie na esej o tematyce pokojowej. Organizatorem jest Fundacja Pokoju, Goi Peace Foundation z Tokio, Ministerstwo Edukacji, Kultury, Nauki i Technologii z Japonii i UNESCO. Niezwykle cieszy nas tym bardziej fakt, iż jesteśmy jedyną szkołą z Polski, która uzyskała taki wynik a konkurencja była jak zawsze ogromna – nadesłano 33,632 eseje ze 166 krajów z całego świata. Bycie w gronie wyróżnionych  szkół ze wszystkich kontynentów było dla nas bardzo miłą niespodzianką.

Jesteśmy naprawdę dumni a sukces jest w pełni zasłużony! Kopernik znany jest z wysokiego poziomu nauczania języków obcych, mamy naprawdę zdolną młodzież. Jeszcze raz chcielibyśmy bardzo pogratulować 10 uczniom, którzy przygotowali prace konkursowe, byli otwarci na wskazówki, wszelkie rady i propozycje opiekuna. Rezultaty przerosły nasze oczekiwania.

Dnia 22 stycznia pani Marzena Kossak-Wąchała, opiekun młodzieży,  zorganizowała spotkanie  całej „10” na platformie Zoom, gdzie mogła zaprezentować otrzymany certyfikat i podsumować cały konkurs. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 3b (Julia Kanak, Julia Gorajek, Oliwia Karczewska oraz Konrad Błosiński) i 3g (Oliwia Lizurej, Magdalena Orda, Magdalena Szyda, Aleksandra Sufin i Weronika Szydłowska) oraz absolwentka liceum, Weronika Piotrowska – aktualnie studentka Politechniki Wrocławskiej-Wydział Architektury, która w momencie przystąpienia do konkursu była uczennicą klasy 3d.

Jak widać nasi uczniowie są pozytywnie nastawieni do podejmowania wszelkich inicjatyw mających na celu promowanie pokoju czy poznawanie innych kultur, a temu przyświeca idea konkursu. Gratulujemy raz jeszcze i życzymy dalszych sukcesów. Choć konkurencja jest ogromna, to po cichu marzymy by do tegorocznej nagrody dołączyć jeszcze nagrodę indywidualną. Może w kolejnych edycjach konkursu…

Newsa przygotowała: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała.